امنیت وردپرس

امروزه داشتن امنیت نعمت بسیار بزرگی در همه قسمت های زندگی خصوصا در حوزه اینترنت و فضای مجازی می باشد . شما باید در تمام در حفظ و خصوصا امنیت سایت خود کوشا باشید اگر سایت شما هک شده است و یا اگر دنبال حفظ سایت و امنیت سایت خود هستید درست آمده اید .اگر قصد دارید از وضعیت امنیت سایت خود با خبر شوید و یا سایت خود را امن کنید می توانید قبل از هر کاری سفارش دهید

اسکن و بررسی سفارش امنیت
امنیت وردپرس
09179059350 [email protected]

از ابزارک فعال کنید

اسکن سایت با استفاده از cPanel

اسکن سایت با استفاده از cPanel

Scan the site using cPanel

ویروسی شدن سایت می تواند برای هر یک از ما اتفاق بیفتد. دریافت ویروس در وب سایت نه تنها ناامیدکننده نیست بلکه بسیار هزینه بر است. پیشگیری همیشه بهترین اقدام است، اما گاهی اوقات زمانی متوجه ویروسی شدن وب سایت خود می شوید که با بروز اختلالاتی در سایت خود مواجه شوید و باید به فکر راه حل باشید.

محتوای این پست را به نحوه کار با آنتی ویروس موجود در سی پنل اختصاص داده ایم.به عنوان مدیر یک سایت، لازم است فایل های وب سایت خود را اسکن کنید تا در صورت آشکار شدن فایل مخرب در هاست cPanel ، به بررسی آن فایل و رفع مشکل بپردازید. روش های بسیار زیادی برای اسکن سایت وجود دارد که یکی از آنها استفاده از آنتی ویروس سی پنل می باشد.

انواع حالت های ویروسی شدن سایت

 • Content check

آلوده کردن یک صفحه برای مهاجمین راحت تر است. تصور کنید که قسمتی با نام دیدگاه ها ایجاد کرده اید و هکر یک پرونده ویروس در آنها قرار می دهد. گرچه برای سایر کاربران سایت شما هیچ مشکلی پیش نمی آید اما هم اکنون، سایت شما به ویروس مبتلا شده است.

 • Code check

در این حالت، هر آنچه که یک وب سایت از آن تشکیل شده است بررسی می شود که البته، یک فرآیند طولانی است. اما شما نباید آن را نادیده بگیرید به ویژه هنگامی که وب سایت شما برای اهداف تجاری استفاده می شود و پرداخت را می پذیرد.

فهرست برخی از روش های پیشگیری به عنوان اصول اولیه:

 • یک رمز عبور منحصر به فرد انتخاب کنید.
 • توجه داشته باشید که رمزهای عبور خود را با چه کسانی به اشتراک می گذارید و پس از پایان کار آنها را دوباره تغییر دهید.
 • رمزهای عبور خود را در محلی امن ذخیره کنید، نه در سندی در رایانه یا در ایمیل.
 • کامپیوتر خود را با نرم افزار ضد ویروس به روز، بدون ویروس نگه دارید.
 •  اعلان های بروزرسانی نرم افزار را نادیده نگیرید.
 • فعال کردن فایروال
 • استفاده از سرویس FTP رمز نگاری شده
 • پشتبان گیری منظم از هاست
 • فعال کردن حفاظت Brute-Force
 • تغییر شماره پورت SSH
 • غیرفعال کردن اکانت های ناشناس FTP

با کنار گذاشتن اصول اولیه، اگر متوجه شدید که سایت شما آن طور که باید و شاید به نظر نمی رسد یا رفتار نمی کند، ایده خوبی برای اسکن Virus است. یک اسکنر سریع داخلی عالی در cPanel وجود دارد:

1- ابتدا وارد هاست cPanel خود شوید.

2- از جستجو برای یافتن سریع و انتخاب Virus Scanner در بخش Advanced استفاده کنید.

اسکن سایت با استفاده از cPanel

3- در صفحه Virus Scanner ، گزینه Scan Entire Home Directory را انتخاب کنید و سپس روی Scan Now کلیک کنید.

4- نتایج شما در عرض چند دقیقه نشان داده می شود. همانطور که اسکن می کند نوار پیشرفت و اسکن پرونده / فهرست را مشاهده خواهید کرد.

اسکن سایت با استفاده از cPanel 5- با پایان یافتن کار اسکنر، پیام Virus Scan Complete  به همراه تعداد ویروس پیدا شده  را مشاهده خواهید کرد.

اسکن سایت با استفاده از cPanel

6- اگر اسکنر ویروسی پیدا کند، آنها را در یک کادر Infected Files مشاهده خواهید کرد. در آنجا، گزینه  هایی با عنوان نادیده گرفتن (Ignore) ، قرنطینه (Quarantine) یا حذف (Remove) را خواهید داشت.

پس از شناسایی ویروس، از بین بردن ویروس اولین سفارش کاری شماست. سرویس هایی وجود دارند که می توانند این کار را مانند Sucuri برای شما انجام دهند.

7- پس از اطمینان از پاک بودن و پاک شدن پرونده های آلوده، رمز cPanel خود را تغییر دهید.

اسکن سایت با استفاده از cPanel

در این پست آموزشی یکی از روش های آسان و کاربردی برای تامین هرچه بیشتر امنیت سایت وردپرسی را بیان کردیم. چنان چه در مورد مطالب ذکر شده پرسشی دارید می توانید با کارشناسان متخصص و با تجربه ما در سایت Secwp تماس بگیرید.